Історія Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Історія Олексіївської школи пов’язана з будівництвом храмової споруди на території с. Олексіївка, яке розпочалося на початку ХХ століття. В 1914 році після завершення будівництва храму Казанської Ікони Божої Матері на території села було відкрито церковно-приходську школу. Назва школи пов’язана з назвою села Олексіївка, до 1934 року мала статус початкової. Першим директором був Добровольський Микола Олександрович, який очолював школу і сільськогосподарський технікум, що працював на території с. Олексіївка. В 1934 році школа перейшла на семирічний термін навчання. В 1935 році технікум сільського господарства переводять у м. Полтава, а школа переходить в приміщення технікуму. Директором школи призначають Мальцева Василя Михайловича. В 1937 році приміщення школи згоріло і частина учнів навчалось у Григорівській та Васюківській школах, що знаходились поблизу с. Олексіївка. З 1939 по 1944 роки директором школи був Шарий Єгор Михайлович. Під час окупації фашистами села школа тимчасово не працювала.

В 1944 році введено в дію Олексіївську семирічну школу, яка переїхала в приміщення, що пустувало на території села. Директором школи була призначена Літвінова Ганна Панасівна. В 1951 році школу очолює Касяненько Микола Захарович і в 1960 році школа переходить на 8-річний термін навчання. В 1959 році школу очолює Піковець Олександр Андрійович, людина з почуттям відповідальності за свою справу, людина, яка впевнено йде до поставленої мети. З 1962 року розпочинається будівництво нової споруди школи. П’ятого грудня 1964 було урочисто відкрито нову школу з світлими просторими класами, спортивним залом, широкими коридорами. Завдяки старанням Піковця О. А. в 1966 році школа починає носити назву Олексіївська середня школа. В 1968 році із стін школи виходить перший випуск учнів у кількості 46 чоловік, які отримали „Атестати зрілості”.

В 1986 році школу очолює Заєць Валентина Василівна, яка внесла вагомий внесок в розвиток і процвітання школи.

В 1991 році директором школи обирається Мельник Володимир Іванович, який керує нею до цих пір.

Протягом існування школи в ній працювало багато енергійних, добросовісних вчителів. Значний вклад в розвиток школи внесли вчителі, які працювали в період становлення і розвитку школи. Це – Смагін Єгор Михайлович, Безуглий Іван Іванович, Маловик Михайло Пантелеймонович, Зеленська Марія Селіверстівна, Філіпова Євгенія Олександрівна, Тхор Євлампія Яківна. Вчителям того періоду – періоду становлення освіти України – слід поставити пам’ятник. Тому, що вони були і будівельниками, і вихователями, і вчителями з великої букви. Ці талановиті люди добросовісно виконували свої обов’язки перед суспільством по вихованню підростаючого покоління.

Слід відмітити особливі заслуги в педагогічній праці Тхор Євлампії Яківни, яка протягом 23 років працювала заступником директора по навчально-виховній роботі. За добросовісну, результативну роботу їй було присвоєно звання „Заслужений вчитель УРСР”.

Свого часу Олексіївську школу закінчив Сербіненко Микола Іларіонович, якому за героїчний подвиг в період Великої Вітчизняної війни було присвоєно звання „Героя Радянського Союзу”.

Особливо бурхливо розпочала розвиватися школа після будівництва нового приміщення, в якому школа знаходиться по цей час. Навчанням у школі охоплюються не тільки діти з навколишніх сіл, а й діти з віддалених – Катеринівки, Андріївки, Криштопівки, Миколаївки – ІІ і навіть діти сіл Дніпропетровської області. В цей час школа поповнюється молодими педагогами, які внесли нові ідеї, нові технології викладання предметів, це – Лавренко Н. Є., Смий О. Д., Кец Л. С., Заєць В. В. та інші.

В 1986 році посаду директора школи займає Заєць В. В., а її заступником стає Смий О. Д. Наступає переломний етап в розвитку школи – нові технології, нові підходи до навчання і виховання. Смий О. Д. працює завучем школи з 1986 по 2002 рік і при цьому проводить значну роботу по підвищенню якості знань та організацію педколективу на результативність роботи.

За час існування школи її закінчили більше 2500 учнів, із них отримали атестати – 960 учнів, 3 випускники отримали „Золоті медалі”, 7 випускників – „Срібні медалі”. 317 випускників школи отримали вищу освіту і працюють в різних галузях народного господарства, працюють викладачами у вищих навчальних закладах та закладах освіти, працюють в органах місцевого самоврядування. Випускники школи працюють на різних керівних посадах, наприклад, Коломієць Олександр Борисович – начальник автомобільних доріг Далекого Сходу Росії, Фролов Олександр Миколайович – заступник головного архітектора м. Суми, Биченко Микола Іванович був депутатом Верховної Ради України І скликання, Мельник Юлія Володимирівна – юрист Лозівської райдержадміністрації… Близько 180 випускників школи пов’язали своє життя зі школою і працювали, і працюють в різних школах та очолюють педагогічні колективи не тільки Харківської області, а й областей України та близького зарубіжжя.

В Олексіївській загальноосвітній школі на сьогоднішній день нараховується 18 вчителів, 12 з яких випускники цієї ж школи. Олексіївська школа з давніх-давен є культурним і освітнім центром села. Жителі Олексіївки вдячні їй, що вона являється зразком у вихованні та навчанні дітей.

В школі створено „Музей села”, в якому зібрано матеріал з історії Слобожанщини та історії розвитку с. Олексіївка.

Педколектив школи та обслуговуючий персонал проводять значну роботу по навчанню та вихованню дітей та підготовки школи до нового навчального року.

Протягом багатьох років школа являється переможцем районного огляду по наслідках підготовки до початку нового навчального року. Шкільна виробнича бригада займала перші місця не тільки в районних, а й обласних оглядах.

Значна робота проводиться в школі по покращенню матеріально-технічної бази, що дає можливість підвищити рівень знань та умінь учнів за новими педагогічними технологіями. З цією метою, щоб згладити межу між сільською та міською школою, в школі працює комп’ютерний клас. З метою залучення учнів до художньої самодіяльності і розвитку естетичного смаку придбано сучасний музичний центр.

Школа завжди була і буде носієм добра, поваги до старших, взаєморозуміння між різними поколіннями.

Кiлькiсть переглядiв: 759

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.